5/5 - (3 votes)

Planując wakacje, warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Ubezpieczenie turystyczne to nieodłączny element podróżowania, szczególnie za granicą, który może uratować nas w trudnych i niespodziewanych chwilach. Jakie ubezpieczenie na wyjazd na wakacje warto wybrać, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie oraz jakie korzyści niesie za sobą posiadanie takiej polisy.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na wakacje?

Podczas wyjazdu na wakacje mogą nas spotkać różne sytuacje, takie jak nagła choroba, wypadek, kradzież bagażu czy konieczność odwołania podróży. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia ochronę finansową i wsparcie w takich sytuacjach. Dlaczego więc warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? 

  1. W niektórych krajach koszty leczenia mogą być bardzo wysokie. Ubezpieczenie pokryje koszty wizyt lekarskich, hospitalizacji, leków. 
  2. Plisa zapewni odszkodowanie w przypadku zgubienia, kradzieży lub uszkodzenia bagażu czy np. sprzętu sportowego. 
  3. W przypadku konieczności odwołania lub przerwania podróży z różnorodnych, polisa pokryje koszty anulowanych rezerwacji czy dodatkowych biletów.
  4. Ubezpieczenie turystyczne często obejmuje usługi assistance, które zapewniają pomoc w nagłych sytuacjach, takich jak organizacja transportu medycznego, pojazdu zastępczego czy pomoc prawną.

Warianty w ubezpieczeniach turystycznych

Przy wyborze ubezpieczenia na wyjazd na wakacje warto zwrócić uwagę na różne rodzaje polis dostępnych na rynku. Ubezpieczenie kosztów leczenia to podstawowy element każdej polisy, który pokrywa koszty leczenia za granicą. Obejmuje wizyty lekarskie, hospitalizację, leki, a także transport medyczny czy akcję ratowniczą. Warto upewnić się, że suma ubezpieczenia jest wystarczająco wysoka, aby pokryć ewentualne koszty leczenia w kraju, do którego się wybieramy.

Ponadto mamy dostęp do NNW, które zapewnia odszkodowanie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Jest to ważny element ochrony, szczególnie jeśli planujemy aktywny wypoczynek, np. uprawianie sportów ekstremalnych.Inną kwestią jest ubezpieczenie bagażu – te chroni nas przed finansowymi skutkami zgubienia, kradzieży lub uszkodzenia bagażu. Warto zwrócić uwagę na limity odszkodowań oraz na to, jakie przedmioty są objęte ochroną.

Przeczytaj także:  Internet Radiowy AirMax: Rewolucja w Dostępie do Sieci we Wrocławiu-Kuźnikach

Natomiast ubezpieczenie odwołania podróży pokrywa koszty anulowania rezerwacji w przypadku nagłej choroby, wypadku, śmierci bliskiej osoby czy innych nagłych zdarzeń, które sprawią, że nie będziemy mogli skorzystać z wykupionej wycieczki. Jest to szczególnie przydatne w przypadku drogich wyjazdów, gdzie koszty anulacji mogą być wysokie. Poza tym jako turyści możemy skorzystać także z ubezpieczenia OC. Jego zadaniem jest  ochrona przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim. Obejmuje koszty związane z uszkodzeniem mienia, uszczerbkiem na zdrowiu czy innymi roszczeniami odszkodowawczymi.

Jak wybrać ubezpieczenie w Warszawie?

Polisa turystyczna to niezbędny element bezpiecznych wakacji. Jeśli poszukujesz dobrej oferty, to sprawdź, jak łatwo możesz wykupić ubezpieczenie w Warszawie dzięki specjalistom z multiagencji Eurofinance. Pomagamy naszym klientom wybrać idealną ofertę spośród kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu zawsze korzystasz z najlepszego wariantu.