5/5 - (1 vote)

Najlepszy czas na wycieczkę do Japonii zależy od wybranych celów podróży. Zgodnie z preferencjami turystów z Polski najlepszymi okresami na udaną i pełną fascynujących przeżyć podróż do Japonii są wiosna oraz miesiące jesienne. Wycieczki objazdowe w tych dwóch okresach cieszą się największą frekwencją ze względu na pogodę sprzyjającą zwiedzaniu. W tym czasie opady deszczu występują rzadko, niebo przeważnie jest bezchmurne, a temperatury komfortowe do aktywności na zewnątrz.

Najdroższe wycieczki do Japonii — Kraju Kwitnącej Wiśni

Niejedno biuro podróży kusi okazją zobaczenia w Japonii kwitnących wiśni na przełomie marca, kwietnia oraz maja i rzeczywiście jest się czym zachwycać. Warto jednak pamiętać, że w tym czasie ceny biletów lotniczych i noclegów mogą być znacząco wyższe niż w innych okresach.

Istnieje również ryzyko, że nie trafi się na szczyt kwitnienia drzew z uwagi na to, że powyższe terminy to tylko prognoza, która nie zawsze się sprawdza. Sezon na kwitnące wiśnie w dużej mierze zależy od pogody. Jeśli więc zima ustąpi wyjątkowo wcześnie, a tym samym będzie cieplej, niż oczekiwano, kwiaty rozkwitną wcześniej. W przeciwnym razie, jeśli zaś pogoda nie dopisze, nastąpi to później lub może się skrócić czas kwitnienia drzew. Biuro podróży MisjaGO stawia na drugą dekadę maja, organizując w tym czasie wycieczkę objazdową do Japonii i zwiedzanie topowych atrakcji turystycznych.

Gdzie kwitną wiśnie: Tokio, Kioto i Osaka

Dobry program wycieczki objazdowej to połowa sukcesu. Jeśli plan wycieczki do Japonii zakłada podziwianie kwitnących wiśni, to warto włączyć do mapy atrakcji wizytę w jednym z wielu miejsc w Japonii, w których można podziwiać ten piękny widok. Oto kilka przykładowych lokalizacji:

  • Tokio — rozległy publiczny Park Ueno porasta około 2 200 drzew wiśni, co sprawia, że jest to jedno z najlepszych miejsc w mieście do podziwiania wiśni w sezonie. W parku znajdują się liczne muzea, takie jak Muzeum Narodowe w Tokio, centrum kultury, ogród zoologiczny i wiele innych atrakcji. Innym popularnym miejscem w Tokio na podziwianie drzew wiśni w rozkwicie jest brzegi rzeki Meguro.
  • Ścieżka Filozofów w Kioto to malownicza trasa spacerowa w pobliżu Klasztoru Ginkaku-ji i prowadzi wzdłuż kanału do licznych atrakcji turystycznych. Ścieżka ta jest nazwana na cześć filozofów, którzy mieli zwyczaj spacerować tędy i prowadzić wewnętrzny dialog. Spacer po tej ścieżce w okresie kwitnienia wiśni to niesamowite przeżycie. Poza sezonem to także doskonała okazja, aby zrelaksować się i podziwiać piękno natury.
  • Park Zamkowy Hirosaki w Aomori to piękny park japoński szczególnie popularny w okresie kwitnienia wiśni, kiedy to tysiące drzew wiśniowych kwitną na różowo. W parku znajduje się również Zamek Hirosaki, ogród botaniczny, liczne zabytki i muzea.
  • Park Sumiyoshi w Osace szczególnie popularny w okresie kwitnienia wiśni, kiedy to wkoło zakwita mnóstwo drzew wiśniowych. W parku znajduje się również najstarsza latarnia morska w Japonii, która została odrestaurowana jako przypomnienie czasów, gdy ta okolica była jeszcze portowa.
Przeczytaj także:  Parking Balice w Krakowie – zarezerwuj wolne miejsce parkingowe

Wycieczki do Japonii jesienią

Miejscowości na turystycznej mapie Japonii, takie jak Tokio, Kioto czy Osaka, przyciągają wieloma atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć. Japonia jesienią to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. W tym okresie roku krajobrazy Japonii mienią się setkami barw. Jesień w Japonii to czas, kiedy tysiące miniaturowych drzew klonowych zmienia kolor na czerwony.

W Japonii jesienią, kiedy drzewa klonowe zmieniają kolor, krajobraz nabiera wyjątkowej urody i staje się wspaniałym plenerem do zdjęć. Najlepszy czas na podróż do Japonii, aby zobaczyć jesienne barwy to połowa października aż do końca listopada. W tym okresie roku krajobrazy Japonii mienią się setkami barw, a tysiące drzew wabią feerią barw. Warto odwiedzić miejsca takie jak Park Narodowy Daisetsuzan, Nikko, Kamakura, Hakone, Zamek Hirosaki czy też Ogród Kenrokuen.

Tradycja i nowoczesność — gdzie poczuć japońskie wibracje?

Japonia to kraj, który łączy w sobie tradycję z imponującymi zabytkami i muzeami i nowoczesność. Warto odwiedzić kilka takich miejsc, gdzie daje się odczuć nowoczesny klimat Japonii. Odaiba to wyspa na obrzeżach Tokio z ciekawą architekturą, a jednocześnie można wziąć tutaj oddech od zatłoczonego centrum. Oprócz muzeum Miraikan znajduje się tu targ rybny oraz muzeum sztuki cyfrowej.

W Tokio, które słynie z nowoczesnej architektury, klubów nocnych i restauracji z pewnością, warto odwiedzić Mori Tower z piękną panoramą na miasto. Akihabara z kolei to dzielnica Tokio, która słynie z elektroniki i nowoczesnej kultury. Będąc w Japonii, warto odwiedzić tu sklepy z elektroniką, anime i mangą.

Miejscowości takie jak Tokio, Kioto, czy też Osaka oferują wiele atrakcji turystycznych. Zróżnicowany program biura podróży na wycieczki objazdowe pozwala poznać Japonię wielowymiarowo i zyskać niesamowite wspomnienia.