5/5 - (2 votes)

Czy istnieją jakieś korzyści wynikające z wyboru biletów lotniczych grupowych w porównaniu do rezerwacji biletów indywidualnych? Oczywiście, i oto dlaczego:

Zakup i warunki biletów lotniczych grupowych są zdecydowanie inne niż kupno biletów indywidualnych. W przypadku kupna biletów lotniczych indywidualnych przy zakupie podaje się od razu dane osobowe pasażera (imię, nazwisko, data urodzenia), w przypadku rezerwacji biletów lotniczych grupowych nie są one wymagane w momencie zakupu – linia lotnicza określa termin ich podania (może to być 14 dni, a nawet max do 72h przed lotem). Rezerwacja grupowa ma więc możliwość bezpłatnej zmiany pasażera, aż do momentu wystawienia biletów, w przypadku biletów indywidualnych zmiany są niemożliwe, lub za opłatą (w zależności od linii).

W przypadku zakupu grupowego, bilety lotnicze są z założenia droższe niż bilety indywidualne, ponieważ linie uśredniają ceny licząc przy ostatniej osobie, ale za to wycena w większości przypadków jest blokowana i gwarantuje stałą kwotę dla każdego pasażera. Od razu wiadomo jaki jest koszt dla każdej osoby. W przypadku biletów indywidualnych można sprawdzić ceny jedynie dla 9 osób, kolejne mogą się różnić po wykupieniu poprzedniej puli miejsc.

Bilety lotnicze dla grup

Istotnym warunkiem dla którego warto zarezerwować loty grupowe jest płatność. W przypadku biletów indywidualnych dokonuje się go od razu, lub przed upływem końca ważności rezerwacji którą linia potwierdza na 24h do max 3 dni. W przypadku biletów lotniczych dla grupy, jeśli do zaplanowanych lotów jest więcej niż 61 dni płatność może odbywać się w tzw transzach (grupa opłaca wyznaczone przez linie lotnicze zaliczki, a następnie dopłata do całej kwoty).

Kolejnym atutem grupowych biletów lotniczych jest bagaż. Większość linii lotniczych w cenie biletu zawiera dwa bagaże: podręczny 8kg oraz rejestrowany 23kg, w przypadku taryf indywidualnych najtańsze bilety przeważnie zawierają jedynie bagaż podręczny, lub małe akcesorium mieszczące się pod nogami pasażera, a za bagaż rejestrowany linie pobierają kolejne opłaty.

Przeczytaj także:  Airmax Internet - szybki start do światowej sieci

Oferta rezerwacji biletów lotniczych dla grup zawiera także miejsca. pasażerowie są lokowani obok siebie w miarę wolnych miejsc. W przypadku biletów lotniczych indywidualnych za wybrane miejsce trzeba uiścić dodatkową opłatę, lub pasażer bezpłatnie otrzymuje je losowo przydzielone na 24h przed planowana podróżą.

Ważnym elementem zakupu biletów grupowych jest także czas zakupu. Im wcześniej dokona się rezerwacji (nawet 6 miesięcy przed planowanym lotem) tym większe prawdopodobieństwo lepszych cen dla grupy. Bilety lotnicze na ostatni moment są najdroższe. Jeśli chcesz dokonać rezerwacji Grupowe bilety lotnicze dla większej liczby osób, skontaktuj się z biurem który specjalizuje się w sprzedaży takich biletów. Wypełnij fomularz założenia rezerwacji grupowej Infoloty. Dział rezerwacji grupowych  skontaktuje się z tobą w celu ustalenia szczegółów.