Nocleg w podróży - zbiór informacji

Wczoraj, czyli 31.08.2015 mieliśmy szansę uczestniczyć w bardzo sympatycznym spotkaniu Warszawskiej Grupy Wyjazdowej. Jej głową jest energiczna, przebojowa i zakręcona kobieta o imieniu Ewa, która ma milion pomysłów na minutę, a jednym z nich była organizacja „Warsztatów Taniego Podróżowania”.

 Poniżej zamieszczamy odnośnik do prezentacji, którą wczoraj pokazaliśmy, a jej tytuł to:

„Namiot, couchsurfing, hostel, hotel, a może zamienianie się domami albo zakwaterowanie w zamian za pracę, czyli gdzie spać w podróży?”.

Mamy świadomość, że ten temat jest obszerny i niewyczerpany. Na bieżąco w naszym dziale „Poradniki” będziemy pokazywać w jaki sposób znajdywać i realizować bardzo tanie noclegi w hostelach, hotelach czy przez serwisy takie, jak Airbnb. Pokażemy dokładnie, jak się przedstawić na takich portalach, jak couchsurfing czy hospitalityclub aby poznać nową kulturę, zwyczaje, kulinaria i ludzi. Dodatkowo pojawi się nagranie z tego wydarzenia, które również z przyjemnością udostępnimy.

Co więcej, obecnie zaplanowane są dwa kolejne spotkania. Jedno będzie dotyczyć zdrowia i bezpieczeństwa w podróży, czyli o tym, jak spakować apteczkę, jakie ubezpieczenie kupić, jak chronić się przed malarią i które szczepienia wybrać, a także co zrobić, kiedy zostaniemy okradzeni? Drugie spotkanie będzie dotyczyć kosztów podróży, a także odwiecznego pytania: skąd brać pieniądze na wyjazdy? Gdzie szukać tanich biletów lotniczych, aby nie zrujnować swojego budżetu, a także co lepiej mieć przy sobie: gotówkę czy kartę płatniczą? Na te i inne pytania będą stawiane odpowiedzi (wstępnie) 17.09.2015 oraz 05.10.2015. Wszelkie informacje znajdziecie pod adresem internetowym:

 www.facebook.com/GrupaWyjazdowa

 * Aby pobrać prezentację kliknij w poniższy slajd tytułowy.