Znajdź nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Natalia&Łukasz

Głównym naszym celem życiowym jest poznanie świata. Brzmi to bardzo górnolotnie i w zasadzie jest niewykonalne, ale… I tak podjęliśmy tę nierówna walkę i to w bardzo szerokim kontekście. Chęć zrozumienia świata i obowiązujących praw przyczyniła się do tego, że zostaliśmy fizykami, a część odpowiedzialna za poznanie otaczającej nas rzeczywistości do drzwi ludzi mówiących w nieznanym języku.

„W życiu należy spróbować wszystkiego”- zdanie ważne, ale co ciekawe, zazwyczaj odnosi się do rzeczy mało chwalebnych, rzadziej do mechaniki kwantowej. My spróbowaliśmy tego drugiego. I nie udało się, lecz w najmniejszym stopniu to nas nie powstrzymało, i w dalszym ciągu próbujemy zrozumieć świat z punktu widzenia podstawowych praw fizyki. Mocno ograniczoną rozdzielczość oka ludzkiego zastąpiliśmy mikroskopem atomowym, pojęcie zimna kojarzymy z temperaturą ciekłego helu, a zamiast palić świeczki na parapecie, stapiamy metale w szkła. Czas z dokładnością co do 1. sekundy za pomocą rezonansu jądrowego zmieniliśmy na 10-15 sekundy, kolory ustalamy za pomocą laserów i dobrze wiemy, że „nic” należy mierzyć próżniomierzem alfatronowym. Odległość także można wspomagać wyrafinowaną techniką, ale tym razem postanowiliśmy tradycyjnie, własnym ciałem pokonywać dalekie dystanse. I niekoniecznie obiektywnie oceniać.

Widzimy tylko niewielki fragment promieniowania świetlnego, nasza wyobraźnia pracuje tylko z niewielkim obszarem przestrzeni. Warto poznawać swoje własne granice wytrzymałości, a przede wszystkim ludzi. Warto otworzyć się na świat pełen mieniących się kolorów, donośnych dźwięków i zachowań. I każdy Ci wybaczy, jeśli będziesz poruszać się nieporadnie i nie wiadomo, w którą stronę. W końcu zawsze możesz być zdelokalizowanym elektronem gotowym do stworzenia czegoś większego!

Łukasz z uśmiechem łapie stopa
Natalia podziwia otaczające nas piękno
Natalia przygotowuje jedzenie
Łukasz wyjaśnia zaobserwowane zjawisko
Natalia robi zdjęcia
Natalia nosi ciężki plecak
Łukasz śmieje się z Natalii

Natalia bardziej się uśmiecha
Łukasz przytakuje
Łukasz rozbija obozowisko
Natalia udaje, że mu wierzy
Łukasz ją pogania
Łukasz naprawdę nosi ciężki plecak
Natalia śmieje się z Łukasza

Świat śmieje się z nich obojga!