Split – raz jeszcze!

We wrześniu tego roku miałam okazję wrócić do Splitu. Był to wyjazd służbowy, ale nie byłabym sobą, gdybym nie poszłabym chociaż na krótki spacer po tym pięknym mieście.

Czytaj więcej...

Żółkiew – miejsce, do którego NIE warto jechać

W ramach małego rozluźnienia i przełamania zachwytów nad Lwowem, postanowiliśmy wybrać się do miejsca o nazwie Żółkiew.

Czytaj więcej...

Weekend na Ukrainie – atrakcje Lwowa cz. 2

Lwów to miasto, w którym celebruje się kolejne filiżanki kawy, słodkiej czekolady, ale nie herbaty. To miejsce, które należy poczuć i wtopić się, jak w zaczarowaną krainę.

Czytaj więcej...

Weekend na Ukrainie: atrakcje Lwowa cz. 1

Sami byliśmy zaskoczeni, że ciekawie i miło można spędzić w nim aż trzy dni. Trzy dni zwiedzania, podziwiania, odkrywania zaskakujących zakątków oraz jedzenia. To zaczynamy!

Czytaj więcej...

Weekend na Ukrainie: przewodnik kulinarny po Lwowie!

Kierunek na wschód i kurs bardzo korzystny hrywny powodują, że warto wybrać się na Ukrainę chociaż na weekend i choć raz pozwolić sobie na wszystko. Tym bardziej że połączenia lotnicze nie są drogie.

Czytaj więcej...

Najpiękniejszy most na świecie: Ponte del Diavolo!

Borgo a Mozzano leniwie rozpościera swoje małe ręce w dolinie rzeki Serchio zaledwie 22 km od Lukki. Nikt nie krzyczy, a aromat świeżo mielonej kawy rozpościera się po okolicznych kątach. Nie ma tam nic prócz mostu św. Magdaleny powszechnie znanym, jako Most Diabła.

Czytaj więcej...

O Niemczech trochę inaczej

Rok temu miałam już możliwość mieszkania w Niemczech przez miesiąc i w tym roku ponownie powtarza się moja rozrywka. Taki profil mojej pracy. I ponownie widzę, że rzeczywistość jest zawsze inna. Inaczej wygląda w Kambodży i Tajlandii, jest inna w Maroku i Portugalii, a nawet w Niemczech, które niby mamy za miedzą. Mieszkanie w jakimś miejscu i sytuacje z życia codziennego potrafią zmienić światopogląd.

Czytaj więcej...

Najlepsze lody we Włoszech – Polignano a Mare!

Koniecznie musimy się wybrać do Polignano a Mare, bo oprócz tego, że jest to urokliwa, nadmorska mieścina to mają tam najlepsze lody w okolicy.

Czytaj więcej...

Zagadka Florenckich znaków drogowych rozwikłana!

Niekiedy są po prostu śmieszne i zabawne, przez co poprawiają humor i dalej można swobodnie spacerować. Samo szukanie tych nietypowych znaków drogowych jest interesujące i po jakimś czasie zaczynamy się sami za nimi rozglądać, a nawet wręcz wyczekiwać.

Czytaj więcej...