Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi. I nie tylko!

Można mieć oczekiwania w stosunku do Warszawy, Poznania, Krakowa albo Gdańska, ale do Łodzi nie można ich mieć. Lepiej przygotować się na nieprzewidywalne, ponieważ moim zdaniem to najlepsza opcja.

Czytaj więcej...

Elektrownia w Bełchatowie

Patrząc na tę elektrownię przy zachodzącym słońcu w Słoku miałam wrażenie, że czas i rzeczywistość uległy zmianie. Czyż nie jest to przerażające? Z drugiej strony industrialny krajobraz z najgorszych snów Philipa K. Dicka. Śmiać się czy płakać?

Czytaj więcej...

Arboretum w Kórniku pod Poznaniem

To jedno z tych miejsc, które są miłe na małą przerwę w trakcie podróży. Standardowo. Jednak przychodzi taki moment w roku, w którym należy udać się do arboretum i wąchać.

Czytaj więcej...

Najlepszy sklep z winem w Karlsruhe: Weinblume!

W Karlsruhe byłam w 2016 i 2017, a teraz przyszedł czas na rok 2018. Tym razem wyjazd jest nieco krótszy, bardziej relaksacyjny, jeśli mówimy oczywiście o czasie wolnym. Nie byłabym sobą, gdybym nie pokazała Wam mojego ulubionego sklepu z winami.

Czytaj więcej...

Split – raz jeszcze!

We wrześniu tego roku miałam okazję wrócić do Splitu. Był to wyjazd służbowy, ale nie byłabym sobą, gdybym nie poszłabym chociaż na krótki spacer po tym pięknym mieście.

Czytaj więcej...

Żółkiew – miejsce, do którego NIE warto jechać

W ramach małego rozluźnienia i przełamania zachwytów nad Lwowem, postanowiliśmy wybrać się do miejsca o nazwie Żółkiew.

Czytaj więcej...

Weekend na Ukrainie – atrakcje Lwowa cz. 2

Lwów to miasto, w którym celebruje się kolejne filiżanki kawy, słodkiej czekolady, ale nie herbaty. To miejsce, które należy poczuć i wtopić się, jak w zaczarowaną krainę.

Czytaj więcej...

Weekend na Ukrainie: atrakcje Lwowa cz. 1

Sami byliśmy zaskoczeni, że ciekawie i miło można spędzić w nim aż trzy dni. Trzy dni zwiedzania, podziwiania, odkrywania zaskakujących zakątków oraz jedzenia. To zaczynamy!

Czytaj więcej...

Weekend na Ukrainie: przewodnik kulinarny po Lwowie!

Kierunek na wschód i kurs bardzo korzystny hrywny powodują, że warto wybrać się na Ukrainę chociaż na weekend i choć raz pozwolić sobie na wszystko. Tym bardziej że połączenia lotnicze nie są drogie.

Czytaj więcej...